Příběh tohoto kluka je naprosto neuvěřitelný. Věděli o něm, že je obrovský talent a dříč, ale jen pár dnů před vstupním draftem NHL vyšlo najevo, že má problémy se srdcem. Okamžitě zamířil na operaci. Ale otazníky zůstaly. Dají mu šanci? A pak uslyšel své jméno.

Martin Kaut je bojovník a během pár měsíců prožil věci, které se zdály jako naprosto neuvěřitelné.

Na šampionátu dvacítek zazářil, připsal si sedm bodů (2+5) a v reprezentačním áčku už stihl devět utkání s bilancí osmi bodů (1+7). Pak ale přišly testy v zámoří, na nichž mu odhalili srdeční vadu. Pro spoustu kluků by to byl konec. Jenže Martin Kaut to nevzdal. Minulý týden podstoupil operaci srdce v pražském IKEMu a za pár dnů už byl v Dallasu na draftu.

“Všechno bylo zkontrolováno. Nejsou žádné problémy. Vůbec. Nemějte žádné obavy,” říkal pak novinářům generální manažer Colorada Joe Sakic, pro kterého byl Kaut jasnou volbou.

“Jsme opravdu nadšeni. Tenhle kluk je silný bruslař, má dobrou střelu a ví, kde je potřeba na ledě být. Maká tvrdě na celém hřišti,“ pochvalovala si ikona Colorada.

 

Martin Kaut was surprised to get selected by Colorado. Recently had a heart issue and now he’s a first rounder.

Will come to North America next year. Said he’ll be healthy and ready to go. pic.twitter.com/hLqYsQoPyI

— Caatta Silverman (@catmsilverman) June 23, 2018

 

Přišlo i Kautovo seznámení se zámořskými novináři. A bylo milé. „Promiňte mou angličtinu, není ještě moc dobrá,“ omluvil se nejdřív český mladík. Pak ale každou odpověď zvládl s grácií a navíc s úsměvem. Fandy Avalanche si musel ihned získat. Vlastně ani nepotřeboval doporučení jiné české ikony Colorada Milana Hejduka, který v minulosti také hrával za Pardubice.

Martin sees his family again and the pride is palpable!

#NHLDraft #GoAvsGo pic.twitter.com/O5FDqX5OKu

— Colorado Avalanche (@Avalanche) June 23, 2018

Nakonec se dočkali i táta s mámou. Dojetí, když jejich Martin přišel do útrob arény oblečený do dresu Avalanche bylo obrovské.