Konečně se dočkal. Český hokejový útočník New Yorku Rangers Filip Chytil ukončil střelecký půst, když při výhře nad Vancouverem 2:1 vstřelil první gól v sezóně a byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání. Začíná tak splácet důvěru trenéra i spoluhráčů.

Kroměřížský rodák sice v úvodních sedmnácti zápasech sezony vyšel střelecky naprázdno, ale i před utkáním trenér David Quinn uvedl, že v devatenáctiletého mladíka stále neztratil důvěru.

To dokázal, když Chytila poslal ze nepříznivého stavu v polovině zápasu na přesilovou hru a český forvard se mu odvděčil, když do brány uklidil vyražený puk.

„Hrát přesilovku je pro mě dárek. Jsem ještě mladý a moc se na ně nedostávám, byl jsem tedy šťastný, že si ji mohu zahrát. Z gólu mám radost, ale jsem hlavně rád, že jsme vyhráli,” těšilo ho po utkání.

V zápase byl s šesti střelami nejaktivnějším střelcem, jeho role v zápase od začátku rostla. Už před utkáním, v němž odehrál lehce přes čtrnáct minut, mu také spoluhráči naznačovali, že by mohla přijít jeho chvíle.

„Pár kluků mi před zápasem říkalo, že to bude můj zápas. Cítil jsem se sebevědoměji, protože mi kluci věřili. Hned při prvním střídání jsem si vypracoval šanci, pak jich přišlo víc a najednou jsem byl v první lajně,” popisoval své pocity.

Teď doufá, že na své střelecké procitnutí rychle naváže dalšími gólovými příspěvky: „Už doma v České republice se mi v mojí první profesionální sezoně stalo, že jsem čekal sedmnáct zápasů na gól, pak ze mě vše spadlo a hrálo se mi mnohem lépe.”

Trenéru Quinnovi se ve Vancouveru vůbec vyplatilo vsadit na mládí, protože vítězný obrat dokonal dvacetiletý Brett Howden. „Můžete nasazovat mladé hráče a vyhrávat. To jsme také dosud dělali. My chceme dál vítězit, takže v tom budeme pokračovat,” řekl kouč.